Коли потрібен такий аналіз? Під час заселення водойми або використання води з нього для господарських або побутових цілей вам обов'язково потрібно провести аналіз води ставка. Водночас частота перевірок залежить від термінів існування водного об'єкта. Так, якщо ваш став тільки почав заселення рибою, то перевірку потрібно проводити досить часто. Це потрібно робити так часто з тієї причини, що в міру заселення ставка рибами його біологічна система буде тільки формуватися і розвиватися, а показники води постійно змінюватимуться в той чи інший бік. За наявності аналізів ви зможете своєчасно відстежувати несприятливі зміни водного середовища та коригувати ситуацію. Коли водоймою буде заселено і його екосистема сформується аналіз води можна проводити набагато рідше. Водночас немає потреби робити повний комплекс аналізів, досить контролювати базові показники (кислотність, наявність нітратів і нітритів). Так ви зможете робити висновки про чистоту води, здоров'я і добробут його мешканців. Зазвичай на початковому етапі контроль здійснюється за семи показниками, умовно розділеними на дві групи: Біологічна група показників, Хімічна група показників.
Біологічна група. У цій групі показників оцінюються речовини, що утворюються в процесі життєдіяльності мешканців водойми, а саме нітрати, нітрити й аміак. Ці речовини переробляються й нейтралізуються бактеріями. До них належать: Токсичний аміак — продукт життєдіяльності риб. Він не має кольору та швидко розчиняється у воді. Речовина потрапляє у воду через жаби риб. Аміак може отруювати мешканців ставка, тому важливо його повністю видаляти. У процесі перероблення бактеріями аміаку утворюються нітрити. Їх токсичність також висока. Процес розщеплення нітритів більш тривалий через підвищену стійкість речовини. Від цього компонента також краще позбуватися. Але в новому водомісті процес практично неконтрольований, оскільки надлишок нітритів може призвести до загибелі бактерій, які їх переробляють. Ще одна група азотистих компонентів води — нітрати. Вони не такі токсичні, як перші дві речовини. Нітрати можуть збиратися у воді та вживатися водною флорою або нейтралізуватися заміною води.
Хімічна група. У хімічній групі показників ставка визначаються кислотність, жорсткість води та ступінь озонування. Кислотно-лужний баланс водойми (його кислотність) має бути в межах 7-8,5 pH. Добре, якщо він не змінюватиметься впродовж існування водойми. Якщо ваш ставок засічений рибами, то невисоке лужне середовище буде сприятливим для них. Також під час аналізу визначається загальна жорсткість води у водоймі. Жорсткість залежить від присутності іонів кальцію й магнію. Зазвичай у природних водоймах жорсткість води є в межах від 6 до 25. Показник карбонатної жорсткості води безпосередньо пов'язаний із загальною жорсткістю. Прагніть, щоб цей показник був середнім або високим, це дасть стабільну жорсткість водойми. Концентрація кисню в ставку має бути мінімальною. Іноді вранці в літню пору вона може знижуватися до критичного значення через дихання представників водної флори. Цей показник має бути вищим від 6 мг/л. Мутна вода у водоймі може бути причиною того, що ставок заселений великою кількістю водоростей або бактерій. Для очищення водойми можна використовувати спеціальну рослинність.
У разі перевищення показників за вмістом аміаку або нітритів необхідно перестати годувати рибу, припинити заселення водойми та замінювати воду. Годування риби можна починати після негативних результатів цих аналізів. Якщо впроваджені заходи не допомогли знизити рівень вмісту токсичних речовин, то процедури доведеться повторити.
- Ціна: від 500 ₴/послуга